راه اندازي آشپزخانه صنعتي

آشپزخانه صنعتي

امروزه به دليل مشغله هاي كاري متعدد و نبود زمان كافي براي پخت و پز وآشپزي كترينگ ها و تهيه غذاها توانسته اند جايگاه خوبي پيدا كنند . هرچه قدر كه طعم غذا مطلوب تر و محيط جذاب تر باشد به طبع در اين حرفه موفق تر خواهيد بود.

راه اندازي كترينگ

اگر در هنر آشپزي مهارت داريد و به اين كار نيز علاقه داريد با كمي چاشني سليقه ميتوانيد راه اندازي كترينگ را در برنامه هاي زندگي خود قرار دهيد كه اين روزها درآمد نسبتا خوبي دارد.در گام نخست بايد يك فهرست از نياز هاي خود تهيه كنيد و آن را با بودجه خود مطاقبت دهيد .اگر در اقوام و آشنايان خود افراد ماهر در اين زمينه داريد ميتوانيد با آن ها نيز همكاري كنيد.

كابينت استيل

كابينت استيل يكي از انواع كابينت ها مي باشد كه به دليل جنس آن به راحتي تميز ميشود و به اين دليل محبوبيت بالايي دارد .به دليل جنسش اين نوع كابينت مدت زيادي در خانه ي شما مثل روز اولش ميماند و ميتوان مدت هاي طولاني از آن استفاده كرد.و از ديگر امتياز هاي مثبت اين كابينت ميتواند به اين مورد اشاره كرد كه به دليل خنثي بودن از نظر رنگ در هر آشپزخانه اي جلوه اي زيبا ايجاد ميكند.

هود صنعتي

يكي از مهم ترين عامل ها در هر آشپزخانه صنعتي  هود صنعتي است .هود نقش بسيار مهمي در نظافت آشپزخانه ايفا ميكند.هود ها از نظر قدرت مكش متفاوتند كه بسته به حجم كار و ميزان آلودگي دارد.جنس اين هود ها از فلز است براي همين به راحتي ميتوان آن را تميز كرد.

دستگاه كنتاكي

شما با داشتن دستگاه كنتاكي ميتوانيد انواع گوشت ها مانند مرغ يا ميگو و سبزيجاتي مانند قارچ را كنتاكي كرده ودر رستوران هاي خود به فروش برسانيد .سازوكار اين سرخ كن ها به صورتي است كه ميتوان مقدار زيادي از گوشت را در مدت زمان كمي به آساني و با طعم لذيذ آماده كند.

منبع : تجهيزات آشپزخانه صنعتي ابتكار استيل


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۴۷:۰۰ توسط:آوا اميني موضوع:

تجهيزات پذيرايي رستوران

اگر ميخواهيد وارد شغل رستوران داري شويد و در ميان رقيبان خود بدرخشيد بايد به يك سري از عامل ها توجه داشته باشيد كه ممكن است خيلي از هم شغلان شما به آن بها ندهند يا در نظر آن ها كم اهميت جلوه كند.علاوه بر طعم مطلوب غذا و نظافت در رستوران فاكتوري كه بسيار چشم نواز است تجهيزات رستوران ميباشد .

تجهيزات رستوران

تجهيزات  پذيرايي رستوران نقش مهمي در لوكس بودن رستوران شما دارد و نشان دهنده ي سليقه ي بالاي صاحب رستوران ميباشد.اين تجهيزات شامل انواع ميزها و صندلي ها با طرح هاي شيك و خاص و پيش پا  افتاده ترين عامل ها مثلا سبد نگهداري نان نيز ميشود.

راه اندازي تهيه غذا

اگر در حرفه غذا و آشپزي مهارت داريد و ميخواهيد وارد اين كار شويد اما بودجه شما براي بنا كردن يك رستوران كفاف نميدهد  راه اندازي تهيه غذا ميتواند براي شما گزينه ي مناسبي باشد زيرا نياز به فضاي كمتري دارد از بسياري از عوامل مثل ميز و صندلي و ظروف فاكتور گرفته ميشود .همين طور ميتوانيد بسياري از غذاهاي خانگي و محلي را آماده كنيد .ميتوانيد در ابتداي كار براي جذب مشتري بيشتر انواع سالاد يا ماست و ترشي را به صورت رايگان در كنار غذا به مشتريان دهيد.

ترولي آبچكان سيار

ميتوان گفت در تمامي رستوران هاي بزرگ و سالن هاي عروسي ترولي آبچكان سيار وجود دارد. اين وسيله ميتواند تعداد زيادي از ظروف تميز يا كثيف را با صرف انرژي و زمان كمتري جابه جا كند .اين وسيله از نظر تعداد طبقات متفاوت است كه آن به نياز و حجم كار متقاضي برميگردد.

سينك استيل صنعتي

نظافت ظروف حرف اول در موفقيت و كيفيت كار يك رستوران يا هتل را ميزند بي شك هيچ كس تمايل به خوردن غذا در ظرف هاي كثيف را ندارد .سينك استيل صنعتي يك وسيله ي ضروري براي شاغلان اين حرفه ميباشد .اين سينك ها از نظر شمار لگن ها با هم متفاوت است كه مسلما هر چه تعداد بالاتر باشد ،كار هم آسان تر و سريع تر پيش ميرود .

منبع: تجهيزات آشپزخانه صنعتي ابتكار استيل


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۴:۵۵:۱۷ توسط:آوا اميني موضوع:

راه اندازي خط سلف سرويس

امروزه اگر به مهمان خانه هاي مجلل يا رستوران هاي لوكس رفته باشيد محال است كه هنگام صرف غذا،متوجه خط سلف سرويس نشده باشيد. خط سلف سرويس براي هتل ها و رستوران ها مزيت و كارايي بالايي دارد كه با اندكي سليقه ميتوان بهترين آن را مهيا كرد . ظاهر زيبا وتنوع بالا در اين خطوط باعث محبوبيت و جذابيت بالاي آن شده است .

خط سلف سرويس

خط سلف سرويس كه امروزه در بسياري از مهمان خانه ها و غذاخوري هاي مجلل متداول شده  انواع و اقسام خوراكي هاي گرم وسرد مانند انواع پس غذا ها وآب ميوه ها در آن وجود دارد كه افراد ميتوانند بنا به ميلشان از هر نوع مواد خوراكي كه به آن تمايل دارند استفاده كنند.

راه اندازي فست فود

فست فود سبكي از غذا است كه از محبوبيت بسيار بالايي برخوردار است و اين روزها راه اندازي فست فود ميتواند شغلي به شدت پول ساز باشد.اگر ميخواهيد براي اولين بار وارد اين شغل شويد بايد با احتياط و حرفه اي عمل كنيد اگر هيچ تجربه اي در اين مسير نداريد بهتر است نيروهايي خبره و باتجربه را به كار بگيريد تا بتوانيد پيشرفت كنيد .به ياد داشته باشيد كه خلاقيت و نوآوري ميتواند به شما در پيشرفت در اين مسير كمك شاياناي كند اين نوآوري بايد از ريزترين فاكتور ها تا اصلي ترين آن ها را در بر بگيرد.

فر ساندويچي

فر ساندويچي اندازه هاي گوناگوني دارد كه با توجه به بودجه و فضاي كار،شما ميتوانيد حق انتخاب داشته باشيد .اين فر كار شما را آسان ميكند زيرا از چند قسمت تشكيل شده و هر قسمت مخصوص طبخ يك نوع غذا است براي مثال قسمتي براي سرخ كردن سيب زميني وجود دارد و قسمتي براي كباب كردن برگر.

فر اغذيه

اگر ميخواهيد ليستي از وسايل مورد نياز خود را در راه اندازي فست فود بنويسيد،بايد در ابتداي ليست فر اغذيه را بنويسيد .

كار شما بدون وجود فر اغذيه يك كاستي بزرگي دارد .بدنه و صفحات اين فرها از فلز ساخته ميشود كه به نظافت آن سرعت چنداني ميبخشد .

با تهيه اين فر كه خود شرايط طبخ بسياري از غذاهاي فست فودي را ميدهد،دستتان حسابي در تنظيم منو باز ميشود.

منبع : تجهيزات آشپزخانه صنعتي ابتكار استيل

 

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۵:۰۵:۵۹ توسط:آوا اميني موضوع:

تجهيزات راه اندازي فست فود

امروزه با اندكي خلاقيت و نوآوري در هر شغلي ميتوانيد از ديگران رقيبان و هم صنف هاي خود،پيشي بگيريد.

 به دليل مشغله كاري، تهيه غذا در عصر جديد به يك دغدغه تبديل شده  كه شما ميتوانيد با راه اندازي يك فست فودي درآمد مناسبي داشته باشيد زيرا فست فود امروزه ميان هر سني محبوبيت بالايي كسب كرده است

اما نبايد فراموش شود كه تجهيزات فست فود عامل اصلي در شروع راه است .

 

تجهيزات فست فود

گام اول در آغاز هر كسب و كاري تهيه وسايل مناسب براي آن حرفه و كار مي باشد.اگر قصد راه اندازي يك فست فود را داريد ابتدا بايد تجهيزات فست فود و يك منو متناسب با غذاهايي كه توانايي ارائه آن را داريد بنويسيد سپس با توجه به آن ها اقدام به خريد وسايل مرتبط كنيد براي مثال اگر ميخواهيد يك پيتزا فروشي راه بيندازيد قدم اول براي كار شما خريد يك فر پيتزا با كيفيت و استاندارد بهداشتي و درعين حال با قيمت مناسب است.

راه اندازي فست فود

امروزه فست فودها به دليل آماده شدن سريع و طعم لذيذ نقش پررنگي را در سبك غذايي مردم ايفا ميكنند.اگر در فكر به پا كردن كسب و كاري پر درآمد هستيد راه اندازي فست فود ميتواند براي شما گزينه ي مناسبي باشد .اما قبل از هر كاري بايد به يك سري از نكات در راه اندازي اين شغل دقت كنيد براي مثال :برنامه ريزي براي تهيه مكان و وسايل مناسب با بودجه ي خود،جذب نيروهاي  حاذق، پيدا كردن راهي براي تبليغات با هزينه ي كمتر و در عين حال تاثير گذار.

كانتر سرد

در چند سال اخير سلف سرويس ها از محبوبيت بالايي برخوردار شدند . شما با داشتن دستگاه كانتر سرد وكمي سليقه در چيدمان مواد خوراكي ميتوانيد يك سلف سرويس نيز داشته باشيد. ساز و كار اين دستگاه به اين صورت است كه از موادي كه نياز به محيط سرد دارند را به آساني نگهداري ميكند .

دستگاه خلال كن صنعتي

خلال كردن و قطعه قطعه كردن سبزيجاتي مانند هويج و سيب زميني كار دشواري است مخصوصا كه اگرنياز باشد  در مقياس بالا تهيه شود.ظاهر يكدست و اندازه مناسب نه خيلي باريك ونه خيلي بزرگ علاوه بر پخت يكسان و مناسب ميتواند ظاهري اشتها آور داشته باشد . امروزه  به لطف دستگاه خلال كن صنعتي اين امر ميسر شده .انرژي اين دستگاه از برق تامين ميشود براي همين است كه به راحتي و در زماني اندك ميتوان حجم بالايي از سبزيجات مانند هويج و كدو وغيره را با اندازه اي منظم خرد كرد.

منبع: تجهيزات آشپزخانه صنعتي ابتكار استيل


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۵:۴۰:۱۹ توسط:آوا اميني موضوع:

تجهيزات رستوران صنعتي

اگر شما مايل به احداث يك آشپزخانه هستيد براي شروع كار نياز به تهيه  تجهيزات رستوران هستيد . اين تجهيزات شامل ماكروفرو اجاق گاز و غيره ميباشد.  براي مثال از انرژي تغذيه كننده اين تجهيزات ميتوان از برق و گاز نام برد.شرط اصلي موفقيت در اين كار ، تهيه ي تجهيزات و وسايل استاندارد براي آشپزخانه است . وسايل بايد از ايمني لازم برخوردار باشند . از ديگر رموز موفقيت در اين حرفه ،چيدمان مناسب وسايل و استفاده بهينه از فضاي آشپزخانه است . در ادامه ي مطلب شما را با برخي از مهم ترين تجهيزات آشپزخانه هاي صنعتي آشنا خواهيم كرد.

چرخ گوشت صنعتي

كساني كه مايل به برپايي رستوران ها يا كترينگ هايي هستند كه در آن از غذاهاي گوشتي استفاده ميشود ، در مرحله اول بايد يك چرخ گوشت صنعتي تهيه كنند .ساز و كار اين چرخ گوشت ها به اين صورت است كه ميتواند مقدار زيادي از گوشت را به راحتي چرخ و آماده طبخ كند . اين دستگاه به علت بزرگ بودن فضاي زيادي را اشغال مي كند.

فر پيتزا

پيتزا يكي از محبوب ترين غذا ها مي باشد و تهيه و توزيع آن در فست فود ها ميتواند شغلي پر درآمد باشد اما در ابتداي راه  نيازمند تهيه ي ابزاري مانند فر پيتزا مي باشد . فرها از نظر شكل و نحوه ي كار انواع مختلفي دارند اما متداول ترين آن ها در فست فودي ها فر ريلي ميباشد . صفحه ي استيل و فلزي اين دستگاه، به شست و شوي آسان و بهداشت اين دستگاه كمك شاياني كرده است

دستگاه مرغ سوخاري

اين قسمت براي علاقه مندان به تهيه مرغ سوخاري مي باشد كه در ابتداي كار بايد به اين نكات توجه كنند . تهيه مرغ سوخاري در رستوران ها و فست فودي ها نيازمند سرعت عمل بالاست يعني بتوان مقدار زيادي از مرغ را در زمان كم با كيفيت بالا تهيه كرد كه در اين مسير دستگاه ها به كمك آشپزها مي آيند .اين دستگاه ها توانايي تهيه ي هم زمان چندين مرغ با هم به صورت پخت يكنواخت را دارند.

منبع : تجهيزات آشپزخانه صنعتي ابتكار استيل

اگر شما مايل به احداث يك آشپزخانه هستيد براي شروع كار نياز به تهيه  تجهيزات رستوران هستيد . اين تجهيزات شامل ماكروفرو اجاق گاز و غيره ميباشد.  براي مثال از انرژي تغذيه كننده اين تجهيزات ميتوان از برق و گاز نام برد.شرط اصلي موفقيت در اين كار ، تهيه ي تجهيزات و وسايل استاندارد براي آشپزخانه است . وسايل بايد از ايمني لازم برخوردار باشند . از ديگر رموز موفقيت در اين حرفه ،چيدمان مناسب وسايل و استفاده بهينه از فضاي آشپزخانه است . در ادامه ي مطلب شما را با برخي از مهم ترين تجهيزات آشپزخانه هاي صنعتي آشنا خواهيم كرد.

چرخ گوشت صنعتي

كساني كه مايل به برپايي رستوران ها يا كترينگ هايي هستند كه در آن از غذاهاي گوشتي استفاده ميشود ، در مرحله اول بايد يك چرخ گوشت صنعتي تهيه كنند .ساز و كار اين چرخ گوشت ها به اين صورت است كه ميتواند مقدار زيادي از گوشت را به راحتي چرخ و آماده طبخ كند . اين دستگاه به علت بزرگ بودن فضاي زيادي را اشغال مي كند.

فر پيتزا

پيتزا يكي از محبوب ترين غذا ها مي باشد و تهيه و توزيع آن در فست فود ها ميتواند شغلي پر درآمد باشد اما در ابتداي راه  نيازمند تهيه ي ابزاري مانند فر پيتزا مي باشد . فرها از نظر شكل و نحوه ي كار انواع مختلفي دارند اما متداول ترين آن ها در فست فودي ها فر ريلي ميباشد . صفحه ي استيل و فلزي اين دستگاه، به شست و شوي آسان و بهداشت اين دستگاه كمك شاياني كرده است

دستگاه مرغ سوخاري

اين قسمت براي علاقه مندان به تهيه مرغ سوخاري مي باشد كه در ابتداي كار بايد به اين نكات توجه كنند . تهيه مرغ سوخاري در رستوران ها و فست فودي ها نيازمند سرعت عمل بالاست يعني بتوان مقدار زيادي از مرغ را در زمان كم با كيفيت بالا تهيه كرد كه در اين مسير دستگاه ها به كمك آشپزها مي آيند .اين دستگاه ها توانايي تهيه ي هم زمان چندين مرغ با هم به صورت پخت يكنواخت را دارند.

منبع : تجهيزات آشپزخانه صنعتي ابتكار استيل


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۸:۲۰:۳۱ توسط:آوا اميني موضوع: