راه اندازي آشپزخانه صنعتي

امكانات راه اندازي قنادي مجلل

راه اندازي شيريني پزي و قنادي يكي از مشاغل پر طرفدار در بين مردم محسوب مي شود مصرف شيريني در انواع مختلف براي مراسم مانند مجالس عزا و عروسي استفاده مي شود براي همين امروزه تعداد بسيار زيادي از شيريني پزي ها با پخت انواع كيك و شيريني هاي متنوع در خدمت مردم هستند. براي راه اندازي كافه قنادي ابتدا بايد تجهيزات و ولوازم مورد نياز براي تاسيس آن فراهم شود، در ادامه ي مطلب به برخي از اين تجهيزات و لوازم قنادي  براي راه اندازي شيريني پزي خواهيم پرداخت.

خمير گير 40 كيلويي

 

اين وسيله يكي از اساسي ترين لوازم براي تاسيس يك شيريني پزي مجلل مي باشد به عبارت ديگر براي درست كردن خمير انواع شيريني و كيك مي توان از خمير گير 40 كيلويي استفاده كرد اين خمير گير با عمق زيادي كه دارد مي تواند به اندازه ي 40 كيلو خمير را به طور كامل ورز داده و آماده ي  پخت كند بر روي اين وسيله چند دكمه قرار دارد كه مي تواند با دورهاي مختلف خمير را ورز دهد از اين دستگاه با نام هاي ميكسر يا همزن صنعتي در تهيه ي خمير نان و ورز دادن گوشت در تهيه ي غذا و رستوران ها استفاده مي شود.

ميز كار قنادي

 

اين ميز از جنس استيل بوده و ضد زنگ مي باشد از اين ميز مي توان در قنادي ها و شيريني پزي ها استفاده كرد، اين ميز در انواع گوناگون و به صورت يك و چند طبقه در بازار به فروش مي رسد. از اين ميز در شيريني پزي ها براي آماده سازي اوليه ي مواد شيريني و كيك و يا برش زدن آن استفاده مي شود لازم به ذكر است ميز كار قنادي كاملا بهداشتي بوده و به دليل استيل بودن آن كار بر روي آن بسيار ساده مي باشد.

 

منبع: تجهيزات آشپزخانه صنعتي ابتكار استيل


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۱ تير ۱۳۹۸ساعت: ۰۶:۵۵:۳۵ توسط:آوا اميني موضوع:

دستگاه هاي مورد نياز آشپزخانه هاي صنعتي

همانطور كه مي دانيد براي راه اندازي هر كسب و كاري ابتدا بايد وسايل و تجهيزات آن كسب و كار را فراهم كرد كسب و كارهاي صنعتي نيز از اين قاعده مستثني نيستند برخي از اين تجهيزات عبارتند از چرخ گوشت آشپزخانه صنعتي  و نيمه صنعتي كه براي راه اندازي آشپزخانه هاي صنعتي مورد نياز هستند، دستگاه هاي آب گوجه گيري، آبليموه گيري و آبغوره گيري كه در انواع مختلف در بازار به فروش مي رسند. در ادامه ي مطلب به بررسي هر يك از لوازم و تجهيزات لازم براي راه اندازي كسب و كار صنعتي خواهيم پرداخت.

يكي از عمده ترين وسايل براي راه اندازي آشپزخانه هاي صنعتي خريداري چرخ گوشت آشپزخانه صنعتي مي باشد اين دستگاه يكي از ضروري ترين وسايل براي انواع كترينگ، رستوران ها و كباب پزي ها مي باشد يكي ديگر از تجهيزات مورد نياز براي تالارهاي پذيرايي و سالن هاي عروسي خريداري آبچكان چرخدار تالار پذيرايي  مي باشد اين دستگاه يكي از مهم ترين وسايل براي حمل و نقل ظروف شسته شده مي باشند اين وسيله براي آشپزخانه ها ي صنعتي كه فضايي شلوغ دارند مناسب مي باشد چون با فضاي كمي كه اشغال مي كند بسيار مناسب مي باشد.

دستگاه آب گوجه گيري

امروزه با توجه به پيشرفت تكنولوژي انواع دستگاه هاي آبميوه گيري و عصاره گيري براي گرفتن آب انار، آبلميو و آبغوره در بازار به فروش مي رسد اين دستگاه با ظرفيت حداكثر 700 گرمي مي تواند آب گوجه و عصاره ي آن را گرفته و براي انواع سس و لواشك مورد استفاده قرار مي گيرد. اين دستگاه فضاي بسيار كوچكي را اشغال مي كند.

دستگاه آب گوجه گيري دستي

اين دستگاه نسبت به دستگاه آب گوجه گيري صنعتي كوچك تر مي باشد و به صورت دستي كار مي كند اين دستگاه پوست و گوشت گوجه را به طور كامل از يكديگر جدا مي كند، دستگاه آب گوجه گيري دستي از جنس استيل بوده و ضد زنگ مي باشد اين وسيله كم حجم بوده و فضاي نسبتا كمي را اشغال مي كند.

منبع: تجهيزات آشپزخانه صنعتي ابتكار استيل


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۰ تير ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۲۹:۱۰ توسط:آوا اميني موضوع:

وسايل راه اندازي فست فود

امروزه با توجه به تقاضاي بيشتر مردم در مصرف غذاهاي فست فودي، راه اندازي فست فود يكي از مشاغل پر درآمد به حساب مي آيد و باعث شده افرادي كه به دنبال راه اندازي شغلي جديدي هستند به فكر احداث و راه اندازي فست فود باشند. اما نكته ي حائز اهميت اين است كه تاسيس يك فست فود كه بتواند نظر افراد زيادي را به خود جلب كند چندان ساده نيست و نياز به فوت و فن هايي دارد اگر شما هم تصميم به راه اندازي فست فود داريد بهتر است اين مطلب را تا انتها مطالعه كنيد تا درباره ي نحوه ي راه اندازي و تجهيزات مورد نياز آن بيشتر بدانيد.

تجهيزات فست فود

با توجه به جايگاه خوبي كه امروزه فست فود و خوردن غذاهايي مانند سوسيس و كالباس در بين مردم دارد راه اندازي آن نياز به فراهم كردن تجهيزاتي دارد كه با توجه به مدل فست فودي كه شما در نظر داريد مانند پيتزا، مرغ سوخاري، انواع برگر، كنتاكي و... مي تواند متفاوت باشد ولي تهيه ي يكسري از وسايل و تجهيزات براي راه اندازي هر فست فودي از الزامات اوليه به حساب مي آيد برخي از اين وسايل و دستگاه ها عبارت است از: تجهيزات حمل و نقل، تجهيزاتي مانند ظروف، فر و اجاق كه براي آماده سازي غذا مورد نياز مي باشد و كانتر گرم و سرد كه در ادامه ي مطلب به بررسي كانتر گرم و فر ساندويچي و انواع آن ها خواهيم پرداخت.

فر ساندويچي

يكي از انواع فست فودها كه مورد استقبال افراد زيادي قرار دارد فر ساندويچ مي باشد، اين فر از يك فر اغذيه، فر ساندويچي، هود، صفحه ي گريل و برگر و سرخ كن تشكيل شده است به طور كلي با تهيه ي اين فر مي توانيد تمامي نيازهاي خود را براي آماده سازي غذا در فست فود برطرف كنيد. اين فرها از جنس استيل و چدن بوده و با كيفيت و قيمتي مناسب در بازار به فروش مي رسند.

منبع: تجهيزات آشپزخانه صنعتي ابتكار استيل


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۹ تير ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۵۹:۲۱ توسط:آوا اميني موضوع:

ملزومات راه اندازي تالار عروسي

از جمله ملزومات مورد نياز براي راه اندازي رستوران، كترينگ و يا تهيه ي غذا فراهم آوردن امكانات مورد نياز آن مي باشد اين امكانات تهيه ي وسايلي مانند اجاق گاز بزرگ ، ديگ و اجاق پلوپز مي باشد كه براي هر رستوران صنعتي از واجبات محسوب مي شود. در ادامه ي مطلب درباره ي برخي از مهم ترين وسايل براي راه اندازي تالارهاي پذيرايي و موارد مصرف هر يك خواهيم پرداخت.

راه اندازي تالار عروسي

يكي از كسب و كارهايي كه امروزه به عنوان پر درآمدترين شغل ها شناخته شده است راه اندازي تالار عروسي مي باشد اولين قدم براي راه اندازي تالار عروسي فراهم آوردن فضايي بزرگ براي اين كار مي باشد علاوه بر اين فراهم كردن آشپزخانه اي بزرگ نيز در اين تالار از ملزومات راه اندازي تالار عروسي مي باشد چرا كه تهيه ي غذا در انواع متنوع و در سطح زياد قطعا به آشپزخانه اي بزرگ با وسايل خاص نياز مي باشد.

ميز برنج

اين ميز در ابعاد بزرگ براي پاك كردن برنج، حبوبات و... مي باشد كه بر روي سطح اين ميز حفره اي بزرگ وجود دارد كه براي جداكردن انواع مختلفي از برنج و حبوبات مورد استفاده قرار مي گيرد. ميز برنج از جنس استيل بوده و در اندازه هاي مختلفي به فروش مي رسد.

اسكرابر

احتمالا تاكنون نام وسيله اي به نام اسكرابر به گوشتان خورده است اين وسيله يكي از مهم ترين تجهيزات براي نظافت صنعتي به شمار مي رود. اسكرابر يا زمين شوي صنعتي وسيله اي مي باشد كه به صورت مكانيكي كار شست و شوي و خشك كردن سطح را انجام مي دهد. اين دستگاه از يك برس بزرگي تشكيل شده است كه با سرعت زياد بر روي سطح زمين حركت كرده و تمام آلودگي ها را از روي سطح پاك مي كند. نكته ي مهم در خصوص استفاه از اين كف شوي اين است كه براي هر نوع سطحي قابل استفاده مي باشد.

منبع: تجهيزات آشپزخانه صنعتي ابتكار استيل


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۷ تير ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۰۹:۰۶ توسط:آوا اميني موضوع:

تجهيزات نظافت صنعتي

در هر شغلي نظافت اهميت فراواني دارد به خصوص در مشاغلي كه مربوط به غذاها مي شود. در اين مشاغل نظافت در كيفيت غذاها نيز تاثير ميگذارد هم چنين در صورت عدم نظافت امكان شيوع بيماري در غذا نيز وجود دارد پس اين بخش هم نياز به يك سري از وسايل دارد كه بايد تهيه كنيد تا آشپزخانه يا رستوراني با نظافت بالا داشته باشيد.

دستگاه سيخ شوي

دستگاه سيخ شوي در كبابي ها يكي از ملزومات است .در اين شغل به دليل وجود تعداد بالايي از سيخ هاي كثيف شستن آن ها با دست سخت و زمان گير است.اين دسگاه مصرف برق و آب زيادي ندارد و از نظر اقتصادي به هزينه هاي اين بخش نيز كمك مي كند.

راه اندازي رستوران

شايد هرگاه اسم از راه اندازي رستوران مي آيد برخي ها آن را شغلي آسان و كم دردسر تلقي كنند اما اين طور نيست اين شغل داراي سختي هاي زيادي است اما در شرايطي كه بتوان اين سختي ها را تحمل كرده واز آن ها با موفقيت عبور كنيد ميتوانيد به شغلي پولساز و آينده اي خوب برسيد.به طور كلي در ابتداي راه بايد با دقت تمام ابزارهاي مورد نياز را با توجه به استاندارد هاي لازم خريداري كنيد.

آب گوجه گير خانگي

گوجه فرنگي جزو آن دسته از سبزيجاتي است كه در بسياري از غذاها مورد استفاده است آن هم نه به شكل خالص بيشتر به شكل آب گوجه فرنگي يا رب گوجه فرنگي كه اين دو چاشني نيازمند دستگاهي به نام آب گوجه گير خانگي مي باشد.اين دستگاه به دوشكل طراحي شده است كه هم روي ميز قرار مي گيرد و هم روي زمين .در نهايت اين دستگاه آب گوجه  را بدون مواد اضافي اش يعني دانه ها و پوست  به شما تحويل ميدهد.

قيمت سانتريفيوژ رستوران

در انتخب يك سانتريفيوژ براي رستوران بايد به اندازه آن و محيط آشپزخانه خود دقت كنيد . اين دستگه چه در فست فودي ها و چه در انواع مختلف ديگر رستوران ها كاربرد دارد.قيمت سانتريفيوژ رستوران به دليل نوسان قيمت ها و ناپايدار بودن آن ها متغير است.

منبع: تجهيزات آشپزخانه صنعتي ابتكار استيل


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۶ تير ۱۳۹۸ساعت: ۰۴:۲۶:۴۵ توسط:آوا اميني موضوع:

وسايل مورد نياز كبابي

امروزه متقاضيان غذاهاي آماده  به دليل آماده بودن و صرف نكردن زمان بسيار بالا رفته و اين روند روبه افزايش مي باشد.پس مي تواند شغل پول سازي باشد به شرط اينكه عامل هايي كه در موفقيت شما تاثير ميگذارد را رعايت كنيد.راه اندازي رستوران يك شغل با تنوع بالا است زيرا انواع مختلفي از نظر نوع غذا و نحوه ي ارايه غذا وجود دارد كه شما بسته به توانايي خود ميتوانيد كار مورد نظر را انتخاب كنيد.

دستگاه كباب زن

كباب يك غذاي ايراني و بسيار خوشمزه مي باشد كه در بسياري از مراسم ها چه در عروسي يا چه در مجالس عزا نقش دارد .پختن اين غذا در حجم بالا نياز به دستگاه كباب زن دارد .اين دستگاه علاوه بر يك شكل بودن به سهولت در پخت كباب نيز كمك ميكند و باعث مي شود زمان كمتري صرف شود.و كبابي لذيذ به مشتريان داده شود.

راه اندازي كترينگ

راه اندازي كترينگ نوع ديگري از مشاغل مربوط به رستوران است كه در اين كار مي توانيد با بسياري از كارخانه ها يا شركت ها همكاري كنيد و غذاي افراد را هر روزه طبخ كنيد هم چنين ميتوانيد به بيرون هم غذا بفرستيد .بايد دقت كنيد كه اگر مي خواهيد به بيرون غذا بفرستيد بايد طوري بسته بندي كنيد كه شكل غذا تغييري نكند.

وان استيل

شست وشو و نظافت بخش مهمي در كار مي باشد.ابزارآلاتي براي اين كار وجود دارد كه باعث سهولت در شست و شو مي شود براي مثال وان استيل كه يكي از مهم ترين وسايل است كه با آن شستن انواع سبزي ها و ميوه ها و گوشت ها در حجم بالا آسان تر مي شود.

اجاق كته پزي

كته يكي از سبك هاي پختن برنج مي باشد كه در غذاهاي محلي به خصوص غذاهاي محلي شمال كشور بسيار محبوب و متداول است.براي پختن يك كته خوب علاوه بر نوع برنج ،بايد يك اجاق كته پزي نيز داشته باشيد تا بتوانيد ظرف هاي برنج را به صورت تك تك تهيه كرده و طعم اصيل آن را نيز حفظ كنيد.

منبع: تجهيزات آشپزخانه صنعتي ابتكار استيل


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۵ تير ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۱۴:۰۷ توسط:آوا اميني موضوع:

وسايل مورد نياز فست فود

براي راه اندازي هر شغل و يا كاري نياز به يك سري از وسايل و ابزارآلات داريد كه مربوط به آن شغل است و كار به كار شما سرعت مي بخشد.براي راه اندازي يك فست فودي بعد تهيه كردن يك فضاي مناسب،نياز به يك سري از ابزارآلات و وسايل داريد كه در پخت غذا به شما كمك ميكند.مثلا انواع فر و سرخ كن ،كانتر هاي گرم و سرد ،ظرف ها و قالب ها و انواع مواد غذايي مورد نياز.

كانتر ساده

كانتر ساده يك وسيله ي ضروري در تالارهاي پذيرايي يا عروسي و در فست فود ها و به طور كلي در تمامي مشاغلي است كه با پختن غذا سروكار دارند به خصوص اگر ميخواهيد بخشي از غذا را به صورت سلف سرويس ارايه دهيد.اين وسيله شكلي زيبا دارد و نماي آشپزخانه شما را خراب نمي كند هم چنين با طراحي ويژه آن كه همان چرخ هايي است كه در زير اين دستگاه قرار داده شده حمل و نقل آن بسيار آسان است.

راه اندازي فست فود

راه اندازي فست فود شغلي است كه امروزه بسياري از افراد به آن گروييده اند البته بعد از كسب مهارت هاي لازم در اين كار.شما بايد دوره هاي اين كار را بگذرانيد مهارت تهيه انواع غذاهاي فست فودي را داشته باشيد تا بتوانيد در اين كارموفق شويد.بعد از آن اگر قصد داريد يك فست فودي تاسيس كنيد بايد يك فضا را براي اين كار انتخاب كنيد به ياد داشته باشيد اين قسمت يكي از مهم ترين قسمت ها براي شروع اين كار مي باشد.

سرخ كن دو لگنه

غذاهاي سرخ شده در فست فود ها زيادند.شرط خوشمزه شدن و ترد شدن يك غذاي سرخ كرده ابزار مناسب براي سرخ كردن آن مي باشد پس سرخ كن دو لگنه وسيله اي است كه در كارتان نبايد از آن غافل شويد. اين دستگاه قابليت سرخ كردن بسياري از مواد غذايي را دارد .

تنور

بسياري از رستوران هايي كه در آن ها كباب يا غذاهاي اين چنيني ارايه مي شود،شهرت خود را براي وجود نان داغ و تازه كسب كرده اند.ارايه نان داغ  يكي از امتياز هاي مثبت در اين حرفه مي باشد .تنور لازمه ي پختن يك نان داغ و خوشمزه مي باشداين تنور به شكلي طراحي شده كه در فضاي آشپزخانه قابل استفاده باشد.

منبع: تجهيزات آشپزخانه صنعتي ابتكار استيل


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۴ تير ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۰۱:۳۷ توسط:آوا اميني موضوع:

وسايل راه اندازي قنادي

يكي ديگر از مشاغلي كه امروزه مورد توجه قرار گرفته و به نوعي درآمد زا مي باشد ،قنادي است.اين شغل در هر زماني مشتريان خود را دارد و در صورت تازگي و زيبايي ظاهر كيك ها يا شيريني ها ،شما برند خود را در اين حرفه خواهي داشت و ميتوانيد شعبه هاي زيادي در سرتاسر شهر تاسيس كنيد كه اين درآمد شما را چندين برابر ميكند.در ابتداي اين شغل نيازمند تهيه وسايلي هستيد كه بتوانيد با آن كيك و شيريني را طبخ كنيد.

سينك شستشو صنعتي

سينك شستشو صنعتي يكي از اصلي ترين ابزارهاي مورد نياز در يك آشپزخانه صنعتي يا هر جايي كه در آن غذا طبخ ميشود است.اين دستگاه با نظافت سروكار دارد هرچه نظافت ظروف و وسايل آشپزخانه شما بيشتر باشد كيفيت غذاها نيز بهتر بوده و در نتيجه مشتريان بيشتري خواهيد داشت.اين سينك ها در اشكال مختلفي ساخته ميشود .

راه اندازي كافه قنادي

كافه قنادي ها در جاي جاي شهر بسيار محبوب اند زيرا هم يك كافي شاپ محسوب مي شوند و هم با ارايه كيك و شيريني هاي تازه يك قنادي نيز محسوب مي شوند.راه اندازي كافه قنادي شباهت هاي زيادي به راه اندازي يك كافي شاپ و هم چنين يك قنادي دارد يعني شما بايد فضايي دلچسب و با سليقه مانند يك كافي شاپ داشته باشيد و كيك و شيريني هاي لذيذي نيز طبخ كنيد.

ميز كار استيل قنادي

در هر كاري كه مربوط به پخت و پز مي شود نياز به يك ميز كار داريد.در مشاغل قنادي و شيريني پزي نياز به يك ميز كار استيل قنادي به منظور آماده كردن انواع خميرها براي كيك و شيريني داريد.هم چنين براي جاي دادن به ابزارآلات شما نيز مناسب است .اين ميز اندازه خيلي بزرگي ندارد و ميتوان در مكاني مناسب در آشپزخانه خود جاي داد.

حليم صاف كن دستي

حليم صاف كن دستي يك وسيله ي كار آمد و پر كاربرد در كبابي ها يا مكان هايي است كه در آن حليم نيز سرو ميشود.از اين دستگاه به منظور يكي كردن و گرفتن ضايعات حليم مانند پوست گندم استفاده مي شود.

منبع : تجهيزات آشپزخانه صنعتي ابتكار استيل

 

 

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۳ تير ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۱۷:۲۵ توسط:آوا اميني موضوع:

تهيه وسايل كافي شاپ

كافي شاپ ها نيز امروزه در سطح شهر كار پر رونقي دارند و در داشتن مشتري چيزي كم از يك رستوران ندارند.در كافي شاپ ها انواع نوشيدني ها چه گرم وچه سرد و انواع كيك ها و شيريني ها سرو ميشود و اگر كيفيت بالايي داشته باشد ميتوان مشتريان ثابت خود را داشته باشد.

سماور صنعتي

چاي يكي از نوشيدني هاي متداول ايرانيان در تمامي مهماني ها يا مراسم مي باشد .فرقي نميكند جشن باشد يا عزاداري چاي هميشه جاي خودش را حفظ ميكند.اگر ميخواهيد به افراد زيادي چاي دهيد ،نياز به يك سماور صنعتي داريد زيرا جوش آمدن آب و دم كشيدن چاي زمان زيادي مي برد و چه بهتر اينكه در حجم بالا اين فرآيند انجام شود.اين سماور توانايي جوش آوردن حجم بالايي از آب و آماده سازي چاي را دارد.

راه اندازي كافي شاپ

در مشاغلي كه به رستوران داري مربوط مي شود نبايد از راه اندازي كافي شاپ غافل ماند چون شغلي است با درآمد خوب .بهتر است در مكاني را كه مي خواهيد براي افتتاح يك كافي شاپ انتخاب كنيد دقيق باشيد براي مثال ميتوانيد كافي شاپ خود را جايي تاسيس كنيد كه جوانان در آن جا رفت و آمد دارند اين طور مي توانيد براي خود مشتريان ثابت داشته باشيد.

آسياب قهوه

محبوب ترين نوشيدني كه در كافي شاپ ها وجود دارد قهوه است.شما با داشتن يك آسياب قهوه ميتوانيد دانه هاي قهوه را در همان محل كارتان آسيب كنيد و عطر قهوه را در محل كارتان چندين برابر كنيد.به ياد داشته باشيد يكي از فاكتور هايي كه در مرغوبيت قهوه ي شما تاثير گذار است همين آسياب قهوه است .

كابينت استيل صنعتي

در تمامي مشاغل رستوران داري وجود يك كابينت استيل صنعتي ضروري است .فرقي نمي كند كه شما در كدام حوزه از رستوران داري مشغول هستيددر هر صورت براي نگهداري از وسايل وابزارآلات كار خود به يك كابينت نيازمند هستيدوجنس فلزي اين كابينت به سهولت در نظافت آن كمك شاياني كرده است.

منبع: تجهيزات آشپزخانه صنعتي ابتكار استيل

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۲ تير ۱۳۹۸ساعت: ۰۶:۰۶:۵۲ توسط:آوا اميني موضوع:

آماده سازي كترينگ صنعتي

در سطح شهر رستوران هايي وجود دارد كه صرفا غذاهاي گوشتي ارايه ميدهد كه اين امر باعث منحصر به فرد شدن اين سبك از رستوران ها شده و باعث شده طرفداران غذاهاي گوشتي ،مشتري ثابت اين سبك از رستوران ها شوند.در اين رستوران ها گوشت به سبك هاي مختلفي آماده ميشود كه هر يك نيازمند وسيله ي مخصوص به خود مي باشد.

باربيكيو

باربيكيو وسيله اي است براي طبخ و آماده سازي كباب ها در انواع مختلف.كه هم در بسياري از خانه ها قابل استفاده است و هم در يك رستوران.برخي از آن ها با با گاز كار ميكنند و برخي نيز با ذغال .نظافت اين دستگاه از اهميت بالايي برخورد دار است.لازم است پس از هر بار استفاده اين دستگاه را به خوبي تميز كنيد تا كيفيت غذا حفظ شود.

راه اندازي تهيه غذا

راه اندازي تهيه غذا نيز جزو آن دسته از مشاغل پردرآمد است كه در ابتدا هزينه ي خيلي زيادي نميخواهد.شما حتي در خانه نيز ميتوانيد يك تهيه غذاي كوچك راه اندازي كنيد و در صورت امكان فضاي خود را بزرگ تر كنيد.نكته اي كه باعث مورد توجه بودن تهيه غذاها مي شود،خانگي بودن و سنتي بودن غذاها است.

ميكسر گوشت

ميكسر گوشت يك وسيله ي ضروري براي افرادي است كه ميخواهند تنها غذاهاي گوشتي و كباب سرو كنند.اين دستگاه براي مخلوط كردن انواع مختلف چاشني ها با گوشت  چرخ شده استفاده مي شود.هم چنين گوشت را آماده ي به سيخ كشيدن ميكند.گرچه از اين دستگاه ميتوانيد براي آماده سازي انواع خميرها نيز استفاده كنيد اما هدف اصلي اين دستگاه براي آماده سازي گوشت است.

هود كباب پز

پختن كباب ،يك مشكل دارد آن هم آلودگي و دود كباب است .با اين كه عطر اشتها آوري دارد اما موجب آلودگي آشپزخانه شما مي شود.وجود يك هود كباب پز اين امكان را ميدهد تا دود كباب به بيرون منتقل شود و آشپزخانه شما تميز بماند.

منبع: تجهيزات آشپزخانه صنعتي ابتكار استيل

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۰ تير ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۴۷:۲۴ توسط:آوا اميني موضوع: