دارامان
راه اندازي آشپزخانه صنعتي راه اندازي آشپزخانه صنعتي .

راه اندازي آشپزخانه صنعتي

طرز تهيه كباب بناب

طرز تهيه كباب بناب

كباب خوشمزه متعلق به شهرستان بناب آذربايجان مي باشد و با نام كباب آذربايجاني هم شناخته مي شود.

 

با ميزان مواد اوليه ي زير مي توانيد براي ۴ نفر كباب بناب تهيه كنيد. در صورتي كه مي خواهيد مقدار كمتر يا بيشتري كباب بناب تهيه كنيد كافيست مقدار مواد را ضرب يا تقسيم كنيد.

 

آشنايي با كباب بناب:

كباب بناب يا كباب ساطوري يكي از انواع كباب هاي خوشمزه و پرطرفدار ايراني است كه شباهت زيادي به كباب كوبيده سنتي دارد. اين كباب از گوشت تازه و چربي دار گوسفند، در اندازه اي بسيار بزرگتر از كباب كوبيده معمولي تهيه مي شود. تفاوت عمده ميان كباب بناب با كباب كوبيده در نحوه آماده سازي آن مي باشد بدين صورت كه در كباب بناب گوشت به همراه پياز خرد شده ساطوري مي شوند و آماده به سيخ گرفتن مي شود، در صورتي كه گوشت كباب كوبيده 2- 3 بار با چرخ گوشت چرخ مي شود و با پياز رنده كرده و آبگرفته تركيب مي شود. يكي ديگر از تفاوت ها در طبخ اين نوع كباب در مقايسه با كباب كوبيده اندازه و سايز سيخ مي باشد. پهناي سيخ كباب بناب بيشتر از كباب كوبيده مي باشد. اين نوع كباب بصورت يك سيخ بزرگ سرو مي شود.

 

طرز تهيه كباب بناب:

براي تهيه كباب بناب آذربايجان ابتدا گوشت ها را با دقت بشوييد و در آبكش قرار بدهيد تا آب آن ها خارج شود و بعد روي تخته آشپزخانه گوشت ها را به قطعات متوسط برش بدهيد تا راحت داخل چرخ گوشت بروند. گوشت ها را در چرخ گوشت چرخ كنيد و كنار بگذاريد.

 

پيازها را پوست بگيريد و كمي خرد كنيد، سپس گوشت و پياز را روي تخته اي بزرگ قرار بدهيد و با ساطور همه را با هم خرد كنيد و مخلوط كنيد.

 

دقت در برش پيازها در اين مدل كباب مهم است زيرا نبايد ريز خرد شود تا آب پيازها بيرون بيايد چون باعث شل شدن مايه مي شود و نبايد درشت خرد شود.

 

بلكه به اندازه متوسط خرد شود. پيازها را با گوشت در كاسه اي بزرگ قرار مي دهيم و روي آن ها نمك و فلفل سياه بپاشيد و مواد را خوب ورز بدهيد و روي كاسه را سلفون بكشيد و به مدت ۲ ساعت تركيب گوشت و پياز را در يخچال قرار بدهيد.

 

نكات كليدي براي آماده كردن كباب ساطوري بناب آذربايجان

براي به سيخ كشيدن كباب بناب حتما از سيخ هاي پهن و مناسب كباب كوبيده استفاده كنيد چرا كه اگر از سيخ نازك استفاده كنيد مواد كباب از سيخ مي ريزد.

 

وقتي گوشت روي سيخ كباب قرار گرفت به كمك انگشت شصت و انگشت اشاره شيارهايي را با فاصله هاي يكسان به روي گوشت ايجاد كنيد.

 

خيلي از آشپزهاي براي طعم دار كردن كباب، داخل مواد زعفران اضافه مي كنند و يا در انتهاي مراحل پخت، 50 گرم كره را در تابه اي كوچك روي حرارت قرار مي دهند تا ذوب شود كمي زعفران دم كرده هم به آن اضافه مي كنند و مخلوط كره و زعفران را با يك فرچه به آرامي روي كباب ها مي كنند تا كباب ها خشك نشوند و طعم لذيذتري پيدا كنند.. اضافه كردن زعفران جزو دستور پخت كباب ساطوري نيست اما در صورت تمايل مي توانيد اين كار را انجام دهيد.

 

يكي ديگر از موادي كه به صورت سليقه اي به مواد كباب بناب اضافه مي‌شود، جعفري ساطوري شده است. در نظر داشته باشيد كه در صورت اضافه كردن جعفري به گوشت مقدار جعفري نبايد به اندازه اي باشد كه رنگ كباب را تغيير دهد.

 

براي تهيه كباب بناب ساطوري مي‌توانيد به جاي يك كيلوگرم گوشت گوسفندي از ميزان مساوي گوشت گوسفندي و گوساله هم استفاده كنيد.

 

در نظر داشته باشيد كه مهمترين نكته در خصوص پخت كباب بناب، مراحل ساطوري كردن پيازها است. آب پياز به هيچ عنوان نبايد گرفته شود چرا كه پياز مزه بي نظيري به گوشت مي‌دهد. پس به هيچ عنوان مراحل ساطوري كردن گوشت را با رنده كردن پياز جايگزين نكنيد.

 

منبع سايت بيتوته


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۳۱:۲۹ توسط:آوا اميني موضوع:

بهترين روش كاشت مو

بهترين روش كاشت مو

اگر به تازگي به اين موضوع پي برده ايد كه موهاي سرتان بيش از قبل مي‌ريزد و طي ماه‌هاي اخير موهايتان هر روز كم پشت‌تر شده است، نگران نباشيد. در ميان تمام هزاران سالي كه انسان به شكل امروزي روي زمين زندگي مي‌كند، سر شما بهترين وقت را براي كچل شدن انتخاب كرده است.

واقعيت اين است كه در دوره و زمانه‌اي كه ما زندگي مي‌كنيم ديگر كم پشت شدن يا طاسي سر اتفاقي نيست كه براي همه (دير يا زود) بيافتد. با پيشرفت علم بخصوص پزشكي و داروسازي امروز شايد تنها سوال اين باشد كه از حجم موهايتان راضي هستيد يا خير

اگر جواب خير باشد بهتر است هرچه سريعتر به يك كلينيك پوست و مو مراجعه كرده و پس از مشاوره با متخصصان عرصه كاشت مو، به صرفه‌ترين و مناسب‌ترين روش را براي سرتان انتخاب كنيد.

كاشت مو

در عمل كاشت مو، پزشك ممكن است نوار باريكي از پوست را از پشت سر جدا كند، فوليكول‌هاي سالم ان را خارج نموده و ان‌ها را در محل‌هاي فاقد مو پيوند كند كه به اين روش FUT گفته مي‌شود، روش ديگر برداشت تك به تك گرافت‌هاي مو و كاشت تك به تك ان‌ها مي‌باشد كه هر گرافت معمولا داراي ۲ ااي ۴ تار مو ميباشد كه در اين حالت نوار پوستي از پشت سر برداشت نمي‌شود، عمل پيوند مو را در قسمت‌هاي مختلف مثل موي سرو صورت (ابرو و ريش و ...) مي‌توان انجام داد. اگر پيوند و كاشت واحد‌هاي فوليكولي به‌درستي انجام شود، مو‌هاي كاشته شده در ناحيه‌ي موردنظر به‌طور طبيعي رشد مي‌كنند، دائمي هستند، حالت مناسب داده مي‌شوند، به مراقبت خاصي نياز ندارند و نمي‌ريزند.

امروزه روش‌هاي مختلف و متنوعي در دسترس علاقمندان به كاشت مو قرار دارد. اگر از دسته افرادي هستيد كه به كاشت مو فكر مي‌كنيد بايد توجه داشته باشيد انتخاب روش به عهده پزشك يا متخصص كاشت موييست كه به آن مراجعه نموده ايد و بيش از هر چيز به مواردي، چون وضعيت ريزش مو، نواحي اهدا كننده و كيفيت ناحيه (بانك مو) بستگي دارد. البته شما به عنوان مراجعه كننده مي‌توانيد با تاييد خط رويش مو، محدوديت‌هاي زماني خود و ... متخصص كاشت مو را در انتخاب بهترين روش ياري كنيد.

پيش از معرفي روش‌هاي پيوند و كاشت مو اشاره به اين نكته ضروريست كه طبق بخشنامه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي، تيم كاشت مو تنها در كلينيك تخصصي مجوز دار پوست و مو و زير نظر متخصصان پوست، جراحان پلاستيك و جراحان سر و گردني كه دانش كافي در زمينه بيماري‌هاي پوست و مو را دارند، قابل انجام است.

كاشت مو به روش FUT

در روش كاشت مو FUT (Follicular Unit Transplantation) نوار باريكي از بافت سر (معمولا پشت و كنار سر) برداشته مي‌شود و سپس توسط متخصصين كاشت مو زير ميكروسكوپ‌هاي مخصوص به واحد‌هاي مو يا FUG تبديل ميشود. در گام بعدي برش‌هايي در نواحي مورد نظر براي كاشت مو ايجاد مي‌كردد و اين واحد‌هاي مو در آن برش‌ها كاشته ميشود.

مزايا

غير قابل رويت بودن محل كاشت مو وظاهر طبيعي مو

امكان برداشت مو از ديگر نواحي بدن مثل كتف و سينه

حفظ كيفيت بانك مو

معايب

ايراد بزرگ اين روش كاشت مو، ايجاد برشي بزرگ در ناحيه پشت سر است كه ممكن است به همان صورت باقي بماند.

همچنين روش كاشت مو FUT براي افرادي كه پوست سرشان قابليت كشيده شدن ندارد و يا در مراحل ابتدايي ريزش قرار دارند به محدوديت‌هايي همراه است.

كاشت مو به روش FIT

در اين روش واحد‌هاي مو به صورت گروهي يا تك تك از نقاط ديگر سر با وسيله‌اي به نام هولدر يا پانچ برداشته شده و در نواحي بدون مو كاشته مي‌شود. در اين روش كاشت مو كه چند جلسه طول مي‌كشد خبري از عمل جراحي نيست. روش كاشت مو FIT تقريبا بدون درد است و با بي حسي موضعي انجام ميشود. جالب است بدانيد در اين روش كاشت مو معمولا بعد از يك تا چهار هفته، فوليكول‌هاي مو وارد فاز استراحت مي‌شوند در نتيجه شاهد ريزش مو خواهيم بود. اما نيازي به نگراني نيست چرا كه مو‌ها بعد از خارج شدن از اين فاز مجددا به رشد ادامه خواهند داد.

مزايا

درد و خونريزي بسيار كم

از بين رفتن جاي زخم

عدم نياز به پانسمان و يا مواظبت از زخم

معايب

هزينه بيشتر

احتمال آسيب ديدن بخش زنده ريشه مو

طولاني بودن روند كاشت مو

آسيب ديدن بانك مو

منبع: سايت خبري برترين ها


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۲۲:۵۱ توسط:آوا اميني موضوع:

وسايل اوليه تاسيس آشپزخانه صنعتي

فرقي نميكند كه ميخواهيد چه كاري را از صفر شروع كنيد براي راه اندازي هر شغلي شما در ابتدا،علاوه بر داشتن مهارت فردي در زمينه ي كار نياز مند به يك سري از وسايلي هستيد كه به كار شما سرعت ميبخشد و باعث مي شود نتيجه ي مطلوب تري در كار خود ببينيد.

گرمكن غذا رستوراني

براي كساني كه علاقه مند واقعي غذا هستند و مي خواهند از غذايشان لذت ببرند سر بودن غذا يك اتفاق ناراحت كننده محسوب مي شود .

قطعا هيچ كس علاقه ندارد كه خورشت هاي لذيذ ايراني را به صورت سرد ميل كند .

گرمكن غذا رستوراني وسيله اي است كه اين مشكل را حل كرده و براي رستوران هايي كه غذا را در حجم بالا ميپزند وسيله ي كاربردي محسوب مي شود.

نميتوان غذا را هر بار روي شعله ي گاز داغ كرد چون  هم زمان بر خواهد بود و هم احتمال سوختن و خراب شدن غذا نيز وجود دارد.

اين دستگاه غذا براي براي هر زماني كه بخواهيد گرم نگه مي دارد.

كباب پز تابشي

مي توان از پرفروش ترين غذا در منوي رستوران هاي سنتي ، كباب را نام برد.

كباب پز تابشي وسيله اي براي پختن كباب ها است. اين وسيله آلودگي هاي ناشي از تهيه كباب را ندارد هم چنين فيزيك اين دستگاه طوري طراحي شده كه ميتوان تمامي چربي ها و آلودگي ها را به طور جداگانه خارج كرد.

اجاق گاز صنعتي

هيچ آشپزخانه اي بدون وجود اجاق گاز صنعتي معني ندارد.شما ميتوانيد انواع غذاها را به وسيله ي اين دستگاه طبخ كنيد . اين وسيله با تعداد شعله هاي مختلف توليد شده و حق انتخاب  براي خريداران قرار داده شما ميتوانيد با توجه به بودجه اي كه داريد هم چنين نياز كار خود از اين اجاق گاز تهيه كنيد . فراموش نكنيد بدون وجود اين وسيله شما نميتوانيد كار رستوران داري را آغاز كنيد.

فريزر ميز كار

در هر رستوراني از طعم و كيفيت غذا مهم تر ،رعايت نكات بهداشت  است . اين مهم هم در كيفيت غذا بسيار تاثير گذار است هم در اسم وآوازه ي كار شما . بي شك هيچ كس رغبت اين را ندارد كه در رستوراني غذا بخورد كه مواد غذايي آن فاسد شده باشد.

فريزر ميز كار وسيله اي است كه باعث جلوگيري از فاسد شدن مواد غذايي رستوران شما مي شود .فرقي نميكند كه شما چه نوع رستوراني را راه اندازي كرده ايد اين دستگاه براي هر مكاني كه با مواد غذايي سر و كار دارد ضروري است.

خلال كن سيب زميني

سيب زميني يكي از مواد خوراكي است كه در بيشتر غذا ها چه ايراني و چه خارجي كاربرد دارد.

فرآيند آماده سازي آن به روش سنتي آن هم در حجم بالا بسيار زمان بر است .

خلال كن سيب زميني وسيله اي است كه به فرآيند تكه كردن سيب زميني را سرعت مي بخشد. اين دستگاه از فلز مرغوب ساخته شده به همين علت از نظر بهداشتي رتبه ي بالايي دارد.

 

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۴۱:۴۳ توسط:آوا اميني موضوع:

بهترين سالاد پاستاي ايتاليايي

 

بهترين سالاد پاستاي ايتاليايي

سالاد پاستاي ايتاليايي را كه با پاستاي روتيني، گوجه، كالباس، زيتون و چندين چند ماده ديگر كه جزو عناصر آشپزي ايتاليايي هستند، شايد بتوان بهترين سالاد پاستاي ايتاليايي دانست كه علاوه بر داشتن موادي خوشمزه و در عين حال ساده با وجود يك سس كلاسيك، عالي مي‌شود.

سالاد پاستا يكي از سالاد‌هاي پرطرفدار و در عين حال خوشمزه است كه بيشتر به عنوان يك وعده غذايي استفاده مي‌شود، اما گاهي هم پيش غذا يا بغل بشقابي ساير غذاهاست. تركيب سالاد كاملا انتخابي است و هر كس بنابر نوع موادي كه در خانه دارد، سالاد را درست مي‌كند. سالاد پاستا اغلب به عنوان يك غذاي بهاري يا تابستاني شناخته مي‌شود، اما در تمام طول سال مي‌توان آن را درست كرد.

سالاد پاستا را به دو منظور مي‌توان درست كرد:

براي رفتن به پيك نيك، براي يك غذاي مختصر، مهماني‌هاي دورهمي عصرانه و يا وقتي كه قرار است هر كسي چيزي براي غذا بياورد.

وقتي كه مقداري گوشت پخته، پنير و سبزيجات در يخچال باقي مانده و بخواهيد با آن‌ها غذا درست كنيد، بهترين روش استفاده از آنها، سالاد پاستا است.

اين سالاد پاستاي ايتاليايي براي هر دو منظور خوب است. براي همين من درست كردن آن را توصيه مي‌كنم. اين سالاد جزو بهترين نمونه و از نوع ايتاليايي است، اما شما مي‌توانيد تركيب دلخواه خودتان را داشته باشيد بنابراين اصراري به استفاده از اين مواد اوليه نيست. در اينجا از كالباس پرادويه، پنير‌هاي خوشمزه، گوجه يا سبزيجات تازه بدون نياز به پختن مثل اغلب سبزيجات برگي مثلا حتي جعفري هم خوب است. زيتون و پياز و فلفل هم جزو مواد هستند.

همچنين به مقداري پاستا نياز داريم كه بافت و شكل محكمي داشته باشد و همه سس را جذب كند. شما مي‌توانيد از پاستا پنه، پاستا روتيني، پروانه‌اي و حتي پاستاي زانويي استفاد كنيد. پاستا روتيني بافت نيمه سفتي دارد و خيلي خوب سس را جذب مي‌كند. براي سس هم از سس ايتاليايي استفاده مي‌شود. براي تركيب مواد از مخلوط كن يا غذاساز استفاده مي‌شود كه تقريبا ۶۰ ثانيه زمان براي آماده شدن مي‌گيرد.

شايد در اينجا بدترين چيز براي افزودن كالباس باشد، توصيه مي‌كنيم كه از كالباس مرغوب استفاده كنيد؛ البته من سعي مي‌كنم روز‌هاي بعد انواع كالباس خانگي را به شما ياد بدهم. پس تا آن روز فعلا مقداري كالباس خوب خريداري كنيد به اضافه ساير مواد و يك بسته پاستا را پخته و اين مواد را با سالاد تركيب كنيد و يك سالاد عالي را براي يك وعده خانواده‌تان درست كنيد.

مواد لازم

پاستاي خشك: ۱/۲ كيلوگرم

گوجه گيلاسي: ۳ پيمانه، دو نيم شده

پنير موزارلاي توپي: ۲۲۵ گرم، دو نيم شده

كالباس: ۴۵۰ گرم، نگيني شده

زيتون كالاماتا (زيتون سياه): ۳/۴ پيمانه، حلقه شده

فلفل قرمز: ۳/۴ پيمانه (اختياري)

پياز قرمز: ۱/۲ پيمانه

جعفري تازه: ۱/۲ پيمانه

پاستا را با توجه به دستورالعمل روي بسته بندي داخل آب همراه با مقداري نمك بپزيد. بگذاريد كمي خنك شود و روي آن كمي روغن زيتون بريزيد تا از چسبيدن آن‌ها به هم جلوگيري شود.

مواد سالاد را در مخلوط كن، با هم ميكس كنيد يا داخل شيشه دردار بريزيد و شيشه را خوب تكان دهيد تا همه مواد با هم مخلوط شوند.

همه مواد تشكيل دهنده را با هم مخلوط كنيد. من ترجيح مي‌دهم كه حدود ۳/۴ سس را استفاده كنم و بقيه را نگه دارم تا به بقيه سالادم اضافه كنم.

آن را به مدت ۲ تا ۳ روز در يخچال نگهداي كنيد. مزه سالاد يك روز پس از درست كردن بهتر هم خواهد شد.

منبع:سايت خبري برترين ها


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۳۴:۲۹ توسط:آوا اميني موضوع:

علائم فشار خون بالا و چگونگي درمان آن

علائم فشار خون بالا و چگونگي درمان آن

با افزايش سن، به دليل كاهش خاصيت ارتجاعي شريان ها، احتمال ابتلا به فشار خون بالا بيشتر مي شود. لذا سن افراد يك فاكتور اساسي براي تعيين بالا بودن فشار خون افراد محسوب مي شود. به طور كلي افرادي كه به طور مداوم فشار خون سيستوليك آنها بالاي 140 ميلي متر جيوه و يا فشار خون دياستوليك آنها بالاي 85 ميلي متر جيوه باشد نياز دارند كه براي كاهش فشار خون خود تحت درمان قرار گيرند

فشار خون بالا وقتي اتفاق مي افتد كه فشار خون شما به سطح ناسالم افزايش يابد. اندازه گيري فشار خون شما در مشخص مي كند كه چه مقدار خون از رگ هاي خوني شما عبور مي كند و ميزان مقاومت خون در هنگام پمپاژ قلب نيز برآورده مي شود.

شريان هاي باريك مقاومت را افزايش مي دهد. هرچه شريان هاي شما باريك تر باشد ، فشار خون شما بيشتر مي شود. در طولاني مدت ، افزايش فشار مي تواند باعث مشكلات سلامتي از جمله بيماري هاي قلبي شود.

 

فشار خون بالا شايع است. فشار خون بالا به طور معمول در طي چند سال ايجاد مي شود. معمولاً هيچ علامتي را متوجه نمي شويد. اما حتي بدون علائم ، فشار خون بالا مي تواند باعث آسيب به رگ هاي خوني و اندام ها ، به خصوص مغز ، قلب ، چشم ها و كليه ها شود.

 

تشخيص زودرس فشار خون بالا مهم است. گرفتن منظم فشار خون مي تواند به شما و پزشكتان كمك كند كه متوجه تغييراتي شوند. اگر فشار خون شما بالا رفته باشد ، پزشك ممكن است فشار خون شما را در طي چند هفته بررسي كند تا ببيند كه فشار خونتان همچنان بالا مي رود يا به سطح طبيعي برمي گردد.

 

درمان فشار خون بالا هم شامل داروهاي تجويزي و هم تغييراتي در شيوه زندگي سالم است. اگر اين بيماري درمان نشود ، مي تواند منجر به مشكلات سلامتي از جمله حمله قلبي و سكته مغزي شود.

فشار خون بالا به طور كلي يك حالت خاموش است. بسياري از افراد هيچ علامتي را تجربه نمي كنند. ممكن است اين بيماري سالها يا حتي ده ها سال طول بكشد تا علائم آشكار شود. حتي در اين صورت ، اين علائم ممكن است به مسائل ديگر نسبت داده شود.

علائم فشار خون بالا مي تواند شامل موارد زير باشد:

- سردرد

- تنگي نفس

- خون دماغ

- گرگرفتگي

- سرگيجه

- درد قفسه سينه

- تغييرات ديداري

- خون در ادرار

اين علائم نياز به مراقبت فوري پزشكي دارند. در همه افراد مبتلا به فشار خون بالا اتفاق نمي افتد ، اما انتظار براي نشان دادن اين علامت مي تواند كشنده باشد.

بهترين راه براي اطلاع از فشار خون بالا ، كنترل منظم فشار خون است. بيشتر پزشكان در هر ملاقات فشار خون را بررسي مي كنند.

فشارخون اوليه با گذشت زمان و بدون دليل مشخص مي شود. بيشتر افراد اين نوع فشار خون بالا را دارند. هنوز مشخص نيست كه چه مكانيسم هايي باعث مي شود فشار خون به آرامي افزايش يابد. تركيبي از عوامل ممكن است نقش داشته باشد.

منبع:سايت بيتوته

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۳۰:۲۴ توسط:آوا اميني موضوع:

تجهيزات حرفه اي آشپزخانه صنعتي

هر آشپزخانه اي با توجه به مواد غذايي كه در آن طبخ مي شود به يك سري از وسايل و ابزارآلات نيازمند است تا  آشپز به كمك آن ها بتواند به كارش سرعت ببخشد و بتواند غذايي خوش طعم و در عين حال با صرف زمان كمتري را آماده سازي كند.

اجاق برقي صنعتي

هميشه وجود يك وسيله ي مناسب كه بتوان با آن غذا را پخت مورد توجه بوده. عواملي مختلفي در خريدن يك وسيله ي مناسب براي پخت و پز وجود دارد كه ميتواند خريد يك وسيله براي پختن غذا را براي ما چالش برانگيز كند.براي مثال مقدار فضايي كه در بر ميگيرد يا نوع انرژي مصرفي آن ميتواند بسيار تاثير گذار باشد.

اجاق برقي صنعتي يكي از موارد بسيار كاربردي است به خصوص براي مكان هايي كه دسترسي به گاز وجود ندارد يا بسيار دشوار است اين وسيله ميتواند گزينه ي بسيار مناسبي باشد.

اين نوع اجاق گاز مانند اجاق گاز هاي معمولي در تعداد شعله هاي مختلف توليد شده و مصرف انرژي چنداني نيز ندارد.

ميز كار پلي اتيلن

هر آشپز حرفه اي يا به طوري كلي هر كسي كه ميخواهد غذا با كيفيت بالا و ظاهر زيبا تهيه كند بايد در آشپزخانه خود يك ميز كار پلي اتيلن داشته باشد تا با تسلط بالا بر مواد غذايي بتواند آن را آماده كند .

شايد براي شما اين سوال پيش آمده باشد كه چرا ميز كار پلي اتيلن ، با پيشرفت علم و روي كار آمدن مواد اوليه ي جديد ، يكسري از نواقص محصولات گذشته از بين رفته براي مثال اين محصول بسيار سبك تر از ميز كار هايي با جنس هاي ديگر است و از نظر نظافت و بهداشتي رتبه ي بالاتري نسبت به آنان دارد و از همه مهمتر اقتصادي بودن آن است كه همه ي اين گزينه ها دليل محكمي براي خريدن اين وسيله براي متقاضيان آن است.

اجاق كباب پزي

كباب غذايي بسيار لذيذ و البته پر طرفدار.براي پختن يك كباب اصيل و خوش طعم علاوه بر داشتن مهارت بالاي آشپزي ، فاكتور ديگري كه در طعم و مزه ي كباب شما تاثير گذار است يك كباب پز حرفه اي است.

هر چقدر هم كه شما كباب را خوب طعم دار كنيد اما اگر يك وسيله ي حرفه اي نداشته باشيد نميتوانيد به آن درجه مطلوب از پخت برسيد در نتيجه لذت خوردن اين غذاي لذيذ را از دست خواهيد داد.

اجاق كباب پزي يكي از همين وسايل حرفه اي است .انرژي اين وسيله گاز است و اين موضوع باعث مي شود كه آلودگي ها و چربي هايي كه بر اثر پختن كباب بر روي ذغال ايجاد مي شود را نداشته باشيد. هم چنين فرقي نميكند كه شما به چه تعدادي ميخواهيد كباب درست كنيد از وسيله ميتواند تعداد زيادي از سيخ هاي كباب را روي خود جاي دهد و ازهمه مهم تر به صورت يكنواخت آن ها را طبخ كند.

فن سانتريفيوژ

در هر رستوراني فرقي نميكند كه اين رستوران سنتي باشد يا مدرن نظافت بسيار پر اهميت است.

هر غذايي به تنهايي اگر خوب پخته شود عطر بسيار دلچسب و اشتها برانگيزي دارد اما براي مكان هايي كه غذاهاي متفاوت و در حجم بالا طبخ ميكنند اين تركيب بو ميتواند آزار دهنده باشد  هم چنين وجود آلودگي ها و دود ناشي از غذاهاي سرخ كردني و يا كباب شدني ميتواند  سطح بهداشت آن رستوران را پايين بياورد.

فن سانتريفيوژ بوي پيچيده شده در آشپزخانه ي رستوران ها را به بيرون هدايت كرده پس اين دستگاه نيز در يك آشپزخانه صنعتي داراي اهميت بالا و ضروري مي باشدد.

 

گريل تخت روغني

گريل تخت روغني وسيله اي است كه براي تمامي صاحبان فست فودي يك ابزار بسيار مهم و كارآمد محسوب مي شود و هر كسي كه قصد دارد يك فست فودي راه اندازي كند بايد يكي از اين وسيله را در آشپزخانه خود داشته باشد.

از اين وسيله براي طبخ انواع گوشت به شكل هاي سوسيس يا كالباس يا انواع مختلف استيك مرغ و گوشت استفاده ميشود.

اين دستگاه با طراحي مناسب و فضاي آزادي كه در اختيار شما قرار ميدهد كار شما را راحت تر كرده و باعث مي شود بتوانيد به  آساني غذاي مورد نظر خود را آماده كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۲۱:۰۰ توسط:آوا اميني موضوع:

نحوه پختن چغندر

نحوه پختن چغندر

براي پخت چغندر سعي كنيد از چغندرهاي هم سايز استفاده كنيد تا همه در يك زمان پخته شوند. چغندرهاي بزرگ نسبت به چغندرهاي كوچك به مدت زمان بيشتري براي پخت نياز دارند. سعي كنيد چغندرهاي بدون لكه و با سطح صاف را انتخاب كنيد.

ساقه هاي برگ دار را از بالاي چغندرهاي خود جدا كنيد. سر ريشه ي آن را كوتاه كنيد تا حدود 1 تا 2 سانت از سر ريشه باقي بماند.

 

در صورت تمايل مي توانيد سبزي چغندر خود را نگهداري كنيد و از آنها در پخت غذا و سالادها استفاده كنيد

 

 اگر از تخته برش استفاده كرديد و آب چغندر به تخته برش تان رنگ داد، يك ليموي تازه را نصف كنيد و قسمت بريده شده را به سختي در قسمت رنگ گرفته تخته برش بكشيد تا به بلند شدن رنگدانه ها كمك كند و از ماندن لكه و رنگ دائمي روي تخته برش جلوگيري كند.

 

چغندرهاي خود را با يك برس سبزي پاك كنيد تا خاك و گل و لاي آن ها از بين بروند و تميز شوند

روي نقاطي كه به سختي با خاك پوشانده شده اند تمركز كنيد.

 

سعي كنيد پوست چغندرهاي خود را زخمي نكنيد. آسيب رساندن به پوست مي تواند باعث شود تا مقداري از رنگ، طعم و مواد مغذي آنها به داخل آب جوش خارج شود.

چغندر در زمين رشد مي كند ، بنابراين مهم است كه قبل از پخت و پز آن ها از تميز بودن آنها مطمئن شويد.

 

 چغندرهاي خود را كاملاً با آب خنك تميز كنيد و بشوييد.

سپس چغندرها را درون قابلمه اي متوسط قرار بدهيد و و روي آن آب بريزيد تا حدي كه آب روي چغندرها را بگيرد. براي اينكه رنگ چغندرها از بين نرود در صورت تمايل در اين مرحله 2 قاشق غذاخوري سركه سفيد يا آبليمو به آن اضافه كنيد زماني كه به جوش آمد شعله را كم كنيد و اجازه بدهيد به آرامي بپزند.

ماني كه چغندرها پختند آن ها را يك چاقو يا چنگال آن را امتحان كنيد. اگر چنگال به راحتي درون آن فرو رفت پخته است و اگر به سختي فرو رفت هنوز نپخته اند. و بعد چغندرها را درون كاسه هاي پر از يخ قرار بدهيد.

 

تا پوست چغندرها راحت تر گرفته شوند. پوست آن را با دست به راحتي جدا كنيد.

 

منبع:سايت بيتوته 

 

 

 

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۰۷:۴۰:۰۲ توسط:آوا اميني موضوع:

خداحافظي با كبودي دور چشم

خداحافظي با كبودي دور چشم

تمام مشكلات پوستي يك طرف، سياهي دور چشم هم يك طرف. چشم‌ها هميشه اولين پل ارتباطي است و تيرگي و كبودي اطراف آن مي‌تواند اثرات منفي زيادي به همراه داشته باشد. تيرگي‌هاي دور چشم نه‌تنها چهره را خسته و سن و سال را بيشتر از آنچه هست نشان مي‌دهد كه اعتماد به نفس شما را نيز به مرور كم و كمتر مي‌كند،  به‌همين دليل خيلي‌ها سعي مي‌كنند با راه‌هاي مختلف خانگي و غير‌خانگي روشني را به زير چشم‌هاي‌شان برگردانند.

تيرگي دور چشم يك بيماري خوش‌خيم و شايع است كه دلايل مختلفي باعث به‌وجود آمدن اين مشكل در چهره افراد مي‌شود. عواملي مثل نازكي پوست، نبود چربي و وجود شبكه عروقي باعث مي‌شود پلك نسبت به ساير نقاط بدن كمي تيره‌تر باشد.

سياهي زير چشم هم در زنان و هم در مردان ديده مي‌شود، ولي به‌دليل مسائل هورمونال در خانم‌ها بيشتر بروز مي‏كند.

تيرگي دورچشم به‌خصوص اگر از نوع آناتوميكي و ژنتيكي باشند، درمان خاصي ندارند. البته مي‌توان تيرگي‌هايي كه به‌دليل ابتلا به بيماري ايجاد شده‌اند را با درمان بيماري برطرف كرد. فردي هم كه دچار كم‌خوابي و استرس است اگر اين دو مشكل را حل كند، به‌تدريج مشكل تيرگي دور چشمش برطرف خواهد شد. با اين حال نسخه‌هاي طب مدرن و طب سنتي براي درمان اين مشكل را بخوانيد.
به‌طور كلي افراد بالغ حداقل به 6‌ساعت خواب نياز  دارند و بهترين زمان آغاز خواب از ساعت 10شب است. بوييدن سيب و خوردن فالوده‌اي از سيب رنده شده و كمي گلاب به‌همراه عسل ‌در ساعت 8شب مي‌تواند با كمك ‌تقويت قلب به ايجاد خواب عميق در فرد كمك كند. مي‌توانيد داخل بيني‌تان را با روغن كدو از  عصر تا شب حداقل سه بار چرب كنيد. اين عمل باعث ايجاد خواب عميق در افراد مي‌شود

زاج افراد با‌توجه به شرايطي كه دارند، در سنين مختلف، فصل‌هاي سال، اقليم‌ها و... متغير است، به‌همين دليل و دلايل ديگري مثل شرايط روحي و رواني، مسافرت به اقليم‌هاي مختلف و غذاهايي كه فرد مي‌خورد، ممكن است تيرگي دور چشم پررنگ يا كمرنگ شود. بعضي تيرگي‌هاي دور چشم، ناشي از تجمع مواد زايد در بدن مانند خلط سرد و خشك در داخل بدن يا داخل دِماغ است.
مهم ترين عواملي كه باعث افزايش اين خلط مي شوند عبارتند از: مصرف بيش از حد غذاهاي آماده، فست‌فودها، سس‌ها، گوشت‌هاي مانده، بادمجان، كلم، عدس و قهوه. با مصرف زياد اين مواد، سودا در خون افزايش پيدا كرده و در جاهايي از بدن رسوب مي‌كند كه يكي از آنها اطراف چشم است كه باعث تيرگي دور چشم يا لكه‌هايي در پوست مي‌شود.

منبع:سايت برترين ها


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۰۷:۱۳:۴۶ توسط:آوا اميني موضوع:

تجهيزات ضروري رستوران

پوست كن سيب زميني

سيب زميني يكي از مواد غذايي پر كاربرد است .اين ماده چه در غذاهاي ايراني و چه در فست فود ها كاربرد بالايي دارد.

براي تهيه اين ماده غذايي به شكل هاي مختلف براي مثال سرخ شده و يا پخته شده نيازمند وسايل مختلفي هستيم تا كار را براي ما راحت بكند.

يكي از چالش ها تهيه سيب زميني در حجم بالا است . فرآيند شستن و پوست كندن اين ماده غذايي بسيار زمان بر است .

دستگاه پوست كن سيب زميني كار را راحت ميكند و ميتواند حجم بالايي از سيب زميني را پوست بكند . جنس اين دستگاه از فلز است و همين موضوع باعث شده بتوان آن را به راحتي شست و هم چنين مقاومت دستگاه را در برابر خرابي و فرسايش بالا مي برد .

علاوه بر اين ،دستگاه قادر به پوست كردن هر ميوه يا سبزيجات ديگر نيز است.

كباب پز گازي بوتان

يكي از پر طرفدار ترين غذاهاي ايران كباب است . در ايران بيش از ده ها نوع كباب داريم كه هر كدام مزه ي مخصوص و هم چنين طرفداران ويژه ي خود را دارند و اين محبوبيت بالا باعث شده اين غذا در تمامي منو هاي رستوران هاي سنتي و ايراني و به طور كل در تمامي مكان هايي كه غذاهاي ايراني ارائه مي دهند باشد .

پختن كباب در حجم و تعداد زياد ،بدون داشتن يك وسيله براي پختن سخت خواهد بود  اما با وجود دستگاه كباب پزي بوتان اين مشكل رفع شده و ميتوان انواع كباب ها را به راحتي طبخ و آماده ي خوردن كرد. علاوه بر فرآيند پختن كباب اين دستگاه فضاي كمي را در بر ميگيرد و به خاطر نوع بدنه به راحتي ميتوان چربي ها و آلودگي ها را از آن زدود.

 

اجاق گاز پايه دار

اصلي ترين ركن در هر آشپزخانه چه صنعتي و چه خانگي وجود اجاق گاز پايه دار است.

يك اجاق گاز كاربردي بايد يكسري ويژگي ها داشته باشد براي مثال فضاي خيلي زيادي را درگير نكند يا شعله هاي آن با هر تعدادي كه بود با اندازه هاي مختلف تعبيه شود.

اجاق گاز ها با تعداد شعله هاي مختلفي وجود دارد كه بسته به نياز ميتوانيد آن را انتخاب كنيد.

فر پيتزا ريلي

در ميان غذاهاي حاضري ، ميتوان پيتزا را پر طرفدار ترين آن ها دانست .

اين غذا براي هر گروه سني جذاب است و متقاضيان آن نيز بسيار زيادند. ميتوان گفت در  اكثر رستوران هايي كه اين غذاي لذيذ را در منوي خود دارند ، در آشپزخانه نيز بايد يك فر پيتزا ريلي داشته باشند تا اين غذا را كامل پخته و گرم تحويل مشتري دهند.

هم چنين اين دستگاه  توانايي اين را دارد كه تعداد زيادي از اين غذا را به طور هم زمان طبخ كند و اين امر براي رستوران هايي با مشتريان زياد بسيار كاربردي و حائز اهميت مي باشد.

تخته كار رستوران

وجود يك سطح صاف و خلوت براي ريز ريز كردن انواع مواد خوراكي و يا تهيه خمير براي نان يا شيريني بسيار اهميت دارد. اين سطح در هر جايي كه غذا طبخ ميشود بايد وجود داشته باشد.

تخته كار رستوران باعث ايجاد تسلط بر روي مواد خوراكي شده و ميتوان آن ها را به راحتي قطعه و خورد كرد.

اين تخته ها از جنس هاي مختلفي درست شده اما بهترين نوع آن ها كه از نظر بهداشتي نيز مورد تاييد است ،چوب است.

اين وسيله به راحتي قابل تميز شدن است و شما ميتوانيد به راحتي و تمركز بالا به آشپزي خود ادامه دهيد.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۵۵:۵۱ توسط:آوا اميني موضوع:

لوازم پذيرايي رستوران

بايد بدانيد راه اندازي رستوران و تالار پذيرايي خيلي كار ساده اي نيست و البته مشكلات خاص خود را دارد به دليل اين كه تمامي رستوران ها و كترينگ ها زير نظر وزارت بهداشت هستند تهيه ي تجهيزات و البته محيطي كه مورد تاييد اين وزارت باشد يكي از كارهايي است كه براي راه اندازي اين كسب و كار بايد مورد توجه قرار بگيرد. به عنوان مثال تمامي لوازم و تجهيزات پذيرايي رستوران بايد استاندارد و بهداشتي باشند، محيط رستوران بايد كاملا بهداشتي بوده و فضاي آن جا براي مشتريان راحت باشد و چندين مورد ديگر كه همگي بايد مورد توجه قرار گيرد.

تجهيزات پذيرايي رستوران

همان طور كه مي دانيد يكي از مهم ترين وسايل براي رستوران، سفره خانه، كترينگ و يا تالارهاي پذيرايي خريداري منقل يا دستگاه كباب پز مي باشد كباب پزها انواع گوناگوني دارند مانند كباب پز صنعتي ذغالي ، كباب پز صنعتي ريلي ، كباب پز صنعتي برقي كه با توجه به اندازه و ظرفيت پخت با قيمت هاي مختلفي به فروش مي رسند البته برخي از تجهيزات را اگر بتوان به صورت دست دوم خريداري كرد قطعا كم هزينه تر خواهد بود براي مثال قيمت كباب پز تابشي دست دوم و يا كباب پز ريلي دست دوم نسبت به خريداري آن ها به صورت آكبند ارزان تر و مقرون به صرفه تر خواهد بود.

پذيرايي در رستوران

علاوه بر خريداري وسايل و لوازمي كه براي پخت و يا سرو غذا در رستوران ها و تالارها مورد نياز است تهيه ي برخي از لوازم جانبي از جمله ملزومات راه اندازي هر رستوراني مي باشد از جمله ي اين وسايل مي توان به ترولي پلاستيك سه طبقه، ترولي حمل سيخ كباب، ترولي براي حمل ظروف، چرخ دستي حمل ديگ ، گاري استيل حمل ديگ و... اشاره كرد.

منبع: تجهيزات آشپزخانه صنعتي ابتكار استيل


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۵:۰۹:۲۲ توسط:آوا اميني موضوع: